Що таке вітамін D?
Вітамін D має кілька структурних модифікацій (вітамери). Найважливіший з них для організму людини - вітамін D3 (холекальциферол). Вітамін D грає важливу роль в основних процесах організму людини, працюючи на глибинному рівні. Одна з найвідоміших функцій вітаміну D - це регуляція засвоєння кальцію і фосфору, які так важливі для формування і зміцнення кісток. Але мало хто знає, що все більше досліджень показують важливість вітаміну D для регуляції обміну речовин, зміцнення імунітету, підтримки оптимального стану нервової, серцево-судинної і репродуктивної систем.
Дія вітаміну D
- Забезпечує нормальний ріст і розвиток кісток, попереджає розвиток рахіту і остеопорозу, шляхом регуляції мінерального обміну: як вітамін він підтримує рівень неорганічного фосфору і кальцію в плазмі крові вище порогового значення і підвищує всмоктування кальцію в тонкій кишці.
- Сприяє м'язовий тонус, підвищує імунітет, необхідний для функціонування щитовидної залози і нормального згортання крові.
- Допомагає організму відновлювати захисні оболонки, що оточують нерви; бере участь в регуляції артеріального тиску і серцебиття.
- Перешкоджає росту ракових клітин.
Добова потреба у вітаміні D
Добова потреба у вітаміні D становить 2.5-5 мкг. Підвищенню потреби у вітаміні D сприяє недолік ультрафіолетового опромінення, темна від природи шкіра, похилий вік, вегетаріанство і дотримання дієт з низьким вмістом жирів, розлади травлення, вагітність і лактація. Таким людям необхідно додаткове вживання вітаміну D. Денний дозою для дорослих вважається 400 МО, або 5-10 мкг. При цьому з урахуванням віку дозування буде наступною:
- 10 мкг на добу для грудних дітей, вагітних і жінок, що годують;
- 2,5 мкг для дітей старше 3-х років, підлітків, дорослих чоловіків і жінок.